Kleszcze mogą być niebezpieczne dla Twojego psa, ale możesz łatwo chronić swojego pupila, stosując się do poniższych wskazówek. Po pierwsze, unikaj stosowania na psa preparatów zabijających kleszcze. Ta metoda może pozostawić martwe części kleszcza pod skórą Twojego jamnika. Inną niebezpieczną techniką jest przypalanie kleszcza. Nigdy nie przypalaj kleszcza! Ciepło powstające podczas spalania może spalić jego skórę, pozostawiając ją otwartą dla bakterii, które mogą się pod nią rozwijać.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z

Naturalne środki zapobiegające kleszczom

Wiele osób używa naturalnych środków odstraszających kleszcze, aby chronić swoje zwierzęta przed tymi dokuczliwymi gryzoniami. Mogą one pomóc w zapobieganiu inwazji bez użycia toksycznych substancji chemicznych, ale przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka przeciw kleszczom należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Nawet naturalne metody leczenia mogą mieć skutki uboczne. Jednak nie wszystkie są złe. Poniżej przedstawiamy trzy opcje, które mogą pomóc chronić Twojego jamnika. Jeśli chcesz zapewnić swojemu pupilowi naturalną profilaktykę przeciw kleszczom, musisz przeczytać skład każdego produktu.

Spray na kleszcze

Istnieje wiele różnych sprayów na kleszcze dla Twojego psa. Pierwszym z nich jest spray Lysol. Jest on przeznaczony do zabijania kleszczy w momencie ich pojawienia się. Po zastosowaniu należy pozostawić go na psie przez co najmniej trzy dni. Spray Lysol jest słaby i może nie przeniknąć przez długie włosy. Innym produktem jest Tick Defense System, który jest dostępny w postaci szamponu i kropli. Oba produkty zabijają kleszcze i odstraszają je.

Obroże przeciw kleszczom

Chociaż obroże przeciw kleszczom mogą wydawać się niewygodne dla Twojego psa, są one niezwykle skuteczne w ochronie Twojego zwierzęcia przed pasożytami wywołującymi choroby, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Kleszcze mogą nawet prowadzić do śmierci, jeśli są zarażone śmiertelną odmianą kleszcza zwaną kleszczem paraliżującym. Kleszcze są powszechnie spotykane w buszu i parkach, gdzie przyczepiają się do przechodzących zwierząt, gdy te przedzierają się przez trawę. Kleszcze mogą pozostać przyczepione do ofiary przez wiele dni!

Przeczytaj:  Jakie szczepienia powinien mieć jamnik?

Olejki eteryczne

Stosowanie olejków eterycznych do ochrony psa przed pchłami i kleszczami to naturalny sposób na zapobieganie inwazji tych szkodników na Twojego ukochanego pupila. Olejek eteryczny z różanego geranium jest skuteczny w walce z pchłami, a rozcieńczony z olejkiem nośnikowym może być stosowany bezpośrednio na sierść Twojego pupila. Najlepiej jest unikać rozpylania olejku bezpośrednio na pysku psa lub w okolicach łopatek. Jeśli jednak nie możesz rozpylić go bezpośrednio na psa, zawsze możesz zmieszać kilka kropel z olejem nośnikowym, np. kokosowym.

Proszki przeciw kleszczom

W sklepach zoologicznych dostępnych jest wiele produktów, które rzekomo zabijają kleszcze i pchły. Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać etykietę i wybrać produkt przeznaczony specjalnie dla Twojego psa. Proszki przeciw kleszczom są tak opracowane, aby były bezpieczne dla psa i powinny być wcierane w skórę psa raz w tygodniu w szczycie sezonu na kleszcze. Nie należy ich jednak rozpylać na ludzi, ponieważ mogą podrażniać skórę i płuca.

Podobne