Pomimo odmiennego wyglądu i osobowości, istnieje kilka rzeczy, które nie różnią się zbytnio między Corgi i jamnikiem. Obie rasy potrzebują ruchu i wymagają go w podobnej ilości. Obie mają krótkie ciała i bywają uparte. Istnieją jednak między nimi pewne różnice. Oto kilka rzeczy, które różnią te dwie rasy. Poniższe porównania podkreślają ich podobieństwa.

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym

Ćwiczenie jest ważne dla obu ras

Psy potrzebują ruchu dla zdrowia, a jamniki i corgi potrzebują go codziennie, aby utrzymać dobrą kondycję. Jako energiczne psy pracujące, powinny mieć zapewnione co najmniej dwa spacery dziennie. Potrzebują również czasu na zabawę bez smyczy. Taka aktywność fizyczna pomaga im kontrolować poziom energii, a jednocześnie utrzymuje ich małe ciała w dobrej kondycji. Ogrodzone podwórko jest doskonałym miejscem do wyprowadzania psa na codzienne spacery.

Oba potrzebują tyle samo ruchu

Zarówno Corgi, jak i jamnik potrzebują odpowiedniej ilości ruchu. Corgi są bardzo energiczne i silne, dlatego potrzebują zajęć, które szybko spożytkują ich energię. Energiczne zabawy są doskonałe dla Corgisów. Trening siłowy jest również ważny dla Corgisów, ponieważ pomaga utrzymać ich mięśnie w doskonałej kondycji. Silne mięśnie wspierają stawy i ścięgna, chroniąc je przed urazami. Aktywność fizyczna jest również korzystna dla Corgi, ponieważ pomaga wzbogacić ich życie.

Oba mają krótkie ciała

Zarówno Corgi, jak i jamniki mają krótkie ciało, ale ich sierść znacznie się różni. Corgi ma gęstą, falistą, puszystą sierść, natomiast jamnik ma gęstą, drucianą, prostą sierść. Jamniki mogą być czarne lub płowe, z białymi oznaczeniami lub mieszane.

Przeczytaj:  Czy jamnik to pies myśliwski?

Oba mają skłonność do uporu.

Wspólną cechą jamników i Corgisów jest ich skłonność do uporu. Psy te są zazwyczaj bardziej odporne na szkolenie i mogą być trudne do wytresowania, jeśli się nudzą. Nuda może prowadzić do różnych problemów związanych z zachowaniem psów, w tym do destrukcyjnego żucia i nadmiernego szczekania. Psy te są również bardziej skłonne do niszczenia mebli. Są one jednak wspaniałymi zwierzętami domowymi dla rodzin.

Obie rasy są rasami niemieckimi

Zarówno psy rasy Corgi, jak i jamniki są małymi, uroczymi zwierzętami domowymi. Królowa Elżbieta II ma Dorgi i jest jedną z najbardziej znanych zwolenniczek tej rasy. Wysokość samca Dorgi wynosi dziewięć cali, a waga od piętnastu do dwudziestu funtów. Suki są mniejsze od samców. Mimo że psy te są małe, mają duży popęd do zdobywania. Dorgi najlepiej sprawdzają się w domach z kotami, które nie będą przed nimi uciekać. Niektóre Dorgi nie potrafią jednak oprzeć się chęci pogoni za kotami i nie potrafią się z nimi dogadać.

Podobne